Kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska – detektyw radzi


Chcemy czy nie, musimy uznać prawo do prywatności naszych dzieci, szczególnie tych dorastających. Nastolatki mają silną potrzebę niezależności oraz posiadania własnej przestrzeni, w którą nikt nie będzie ingerował, a już na pewno nie rodzice. Jeżeli zauważą Twoje próby naruszania tej strefy, Wasz kontakt na pewno znacznie się pogorszy. Nie oznacza to jednak, że jeżeli podejrzewasz, że z Twoim dzieckiem może dziać się coś złego, nie masz prawa działać. Twoim obowiązkiem jest sprawdzić, co się dzieje.

Kontrola rodzicielska a etyka działań

Każdy ma prawo do prywatności, również Twoje dziecko. Postaraj się nie popadać w skrajności. Jednak jeżeli czujesz, że coś jest nie tak, podejmij odpowiednie kroki. Poniżej zaprezentuję kilka sposobów na przeprowadzenie kontroli rodzicielskiej dziecka, poczynając od metod najbardziej naruszających jego prywatność, a kończąc na tych łagodniejszych.

  • Zainstalowanie w komputerze oraz telefonie oprogramowania szpiegującego. Jest to największa ingerencja w prywatność dziecka. Za pomocą takiego programu masz dostęp do wszystkich wiadomości, zdjęć i działalności Twojego dziecka w Internecie.
  • Zainstalowanie w telefonie komórkowym oprogramowania GPS. To dużo mniej ingerująca w prywatność dziecka metoda. Pozwala na zdalne sprawdzenie, gdzie znajduje się Twoje dziecko.
  • Pomoc prywatnego detektywa. To z kolei metoda najbardziej dyskretna. Możesz wynająć prywatnego „anioła stróża”, który niezauważenie będzie poruszał się za Twoją pociechą lub też sprawdzi jej otoczenie. Pamiętaj – zanim zdecydujesz się na tego typu rozwiązania, postaraj się szczerze porozmawiać ze swoim dzieckiem. Wytłumacz mu swoje obawy, powiedz, jak się czujesz i że martwisz się o nie.

Kontrola rodzicielska – pomoc prywatnego detektywa


Jeżeli zamartwiasz się o swoje dziecko i przypuszczasz, że może mieć problemy, nie warto czekać, aż będzie jeszcze gorzej. Spróbuj porozmawiać o swoich przypuszczeniach i problemach z prywatnym detektywem, który doradzi Ci odpowiednie rozwiązanie. Pamiętaj, że Ty działasz pod wpływem emocji, nie masz doświadczenia w tego typu sprawach.
Nawet jeżeli nie zdecydujesz się na to, aby prywatny detektyw podjął obserwację Twojego dziecka, na pewno doradzi Ci on, co możesz zrobić. Prywatny detektyw może także przeprowadzić dyskretny wywiad środowiskowy w Waszej okolicy, aby sprawdzić, co jest potencjalnym problemem. Dalsze postępowanie zależy od tego, jakie decyzje wspólnie podejmiecie.


Nigdy nie zapominaj o najważniejszym – czasem szczera rozmowa może dać więcej niż potajemne śledztwa!

NEWSLETTER

Zostaw swój adres email, a otrzymasz darmowy ebook o narzędziach pracy detektywa. Zero spamu. Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail.

Leave a Reply

piętnaście + jeden =