Jak zachować klasę gdy on zdradza

jak zachować klasę gdy on zdradza

Jak zachować klasę gdy on zdradza

Zdrada zdarza się częściej niż sądzimy, co nie oznacza oczywiście, że to coś normalnego, na co można przyzwolić. W żadnym przypadku tak nie jest. Warto jednak wiedzieć, że około 50 procent osób, które wchodzą w dłuższy związek, zostanie w przyszłości zdradzona przez partnera/partnerkę. Dla większości zdrada to poniżenie i zawód. Gdy jej doświadczasz, masz ochotę zrobić awanturę oraz wszystko od razu skonfrontować ze swoim partnerem, a na samym końcu wywalić go za drzwi wraz z jego walizkami. Jest to bardzo kuszące rozwiązanie, jednak uważam, że lepiej rozegrać to na spokojnie, aby nie pozwolić już więcej się skrzywdzić. Jeżeli zrobisz szybką awanturę, możliwe, że on się wyprowadzi, ale Ty stracisz szanse na zdobycie twardych dowodów, które przydadzą się w rozprawie rozwodowej, przez co zmniejszysz szansę na odpowiednie zabezpieczenie siebie i dzieci. Dzisiaj przedstawię Ci kilka porad, z których dowiesz się, jak zachować klasę, gdy on zdradza.

Jak zachować klasę, gdy on zdradza – złote rady

Rada nr 1 spokój


Zrób to, czego potrzebujesz, aby przemyśleć sytuację. Przeżyj weekend w samotności, z dala od rozpraszaczy i opinii innych ludzi. To Twoje decyzje i Twoje życie. Pamiętaj o swoim podstawowym systemie wartości, staraj się na nim skupić i zachować jasny umysł, aby uzyskać odpowiedź, której potrzebujesz. Rozstanie jest trudne, szczególnie gdy związek trwał długo. Bardzo często jednak to najlepsze wyjście, zwłaszcza, gdy dochodzi do zdrady, która dla mało kogo jest wybaczalna. Pierwsza i podstawowa zasada to: myśl o sobie. Uważam, że obwinianie siebie niczego nie zmieni, to strata energii. Nie bądź i nie udawaj ofiary, nic nie da Ci użalanie się nad sobą, a jedynie pogorszy Twój stan. Zacznij myśleć wszystkich nowych, dobrych rzeczach, które Cię teraz czekają. Przyszłość może być lepsza, niż to sobie wyobrażasz. Bardzo ważne jest to, abyś była konsekwentna i nie zmieniała zdania pod wpływem partnera.


Rada nr 2 Zgromadź dowody


Jeżeli udało już zachować Ci się spokój, zastanów się nad kolejnymi krokami. Jeżeli chcesz iść do sądu, aby uzyskać rozwód, przydadzą się dowody niewierności, które potem będziesz mogła wykorzystać lub też trzymać jako swoje zabezpieczenie podczas negocjacji z partnerem.


Rada nr 3 omów sprawy


Jeżeli dowody zostały zgromadzone i skonsultowane z prawnikiem, najwyższa pora na bardzo trudną rozmowę. Niestety, pewne kwestie trzeba omówić, albo przynajmniej spróbować to zrobić. Możliwe, że na tym etapie będziesz czuć, że rozmawiasz z zupełnie obcą Ci osobą. Im mniej emocji, tym lepiej. Związek kończy się definitywnie, a wy musicie dogadać sprawy związane np. z dziećmi (jeżeli je posiadacie) czy też majątkiem. Najlepiej wszystko ustalić bez sądu, a tam udać się tylko po wyrok rozwodowy. To znacznie ułatwi sam proces i pozwoli uniknąć publicznego prania brudów, które nie dość, że może w sądzie trwać kilka lat, to jest również psychicznie wyniszczające dla każdej ze stron.


Rada nr 4 definitywna decyzja


Choć na początku decyzja o definitywnym zakończeniu związku wydaje się oczywista, zdarza się, że z biegiem czasu możesz zatęsknić, lub zacząć zastanawiać się, czy dobrze zrobiłaś. Nie bez przyczyny istnieje bardzo dobre przysłowie o niewchodzeniu dwa razy do tej samej rzeki. Podjęłaś bardzo dobrą decyzję. Teraz potrzebujesz czasu, aby to sobie wszystko poukładać. To normalne, że jeżeli z kimś było się długo, to się za nim tęskni nawet, jeśli nie był w porządku – jest to siła przyzwyczajenia. Zdecydowanie lepiej nie dać się jej przekonać do zmiany decyzji.

Rada nr 5 zajmij się sobą


Teraz jest czas, abyś zajęła się sobą. Zrób to, czego potrzebujesz. Może miałaś jakieś hobby, na które ostatnio brakowało Ci czasu? A może potrzebujesz dalekiego wyjazdu? Sama musisz wiedzieć, czego potrzebujesz i na co masz ochotę. Powiedz mi, kiedy ostatni raz robiłaś coś tylko i wyłącznie dla siebie?

Detektyw radzi

W pierwszej kolejności zapamiętaj, że to nie Twoja wina. To powinien być punkt wyjściowy dla całej tej sytuacji. W drugiej kolejności pomyśl o sobie oraz dzieciach (o ile je posiadasz). Najważniejsze jest teraz odpowiednie zabezpieczenie przyszłości. Nie pora na awantury czy użalanie się nad sobą. Czas na chłodną kalkulację zysków oraz strat – jak to rozegrać, abyś wyszła na tym jak najlepiej. Jeżeli możesz, zdobądź wszelkie możliwe dowody, aby w razie sprawy w sądzie czy jakichkolwiek mediacji w sprawie podziału majątku, mieć asa w rękawie. Jako prywatny detektyw uważam, że najlepiej do zdobycia dowodów zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to jak należy: dyskretnie, skutecznie a co najważniejsze – bezstronnie. Tego typu dowody są bardzo dobre. Jeżeli zostaną dostarczone przez odpowiedniego detektywa, sąd zatwierdzi je bez żadnego problemu. Osobiście uważam, że zdradę można wybaczyć, ale życie ze świadomością, że u boku ma się kogoś, kto tej zdrady się dopuścił jest niemożliwe. Jeżeli pytasz mnie o zdanie, jak zachować klasę gdy on zdradza, powiem Ci jedno: załatw sprawę jak najszybciej i nie oglądaj się za siebie. Liczy się Twoje szczęście.

NEWSLETTER

Zostaw swój adres email, a otrzymasz darmowy ebook o narzędziach pracy detektywa. Zero spamu. Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail.

Leave a Reply

20 + osiemnaście =