Czy potrzebujesz detektywa aby udowodnić zdradę?

Jak udowodnić zdradę

Jak udowodnić zdradę?

Dzisiaj krótki artykuł starający się odpowiedzieć na pytanie: czy potrzebujesz detektywa, aby udowodnić zdradę? Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Zależy w głównej mierze od tego, czy potrzebujemy, aby zabrany materiał dowodowy był bezstronny oraz pełny. Przydaje się on zwłaszcza wtedy, gdy chcemy iść do sądu lub też dokonać podziału majątku mając w rękach kartę przetargową w postaci sprawozdania z czynności detektywistycznych. Bardzo wiele zależy także od zasobności naszych finansów; wynajęcie prywatnego detektywa nie jest najtańszą z opcji, jakie mamy do wyboru, jednak jeżeli zdecydujemy się na powierzenie problemów profesjonaliście, na pewno odkryjemy prawdę.

Wielokrotnie pytano mnie, czy na prawdę ktoś potrzebuje prywatnego detektywa, aby udowodnić zdradę swojego partnera lub partnerki. Odpowiedź jak zwykle nie jest jednoznaczna, a wszystko zależy od tego, czego mój klient tak naprawdę potrzebuje.

Sprawy związane ze zdradami to moja codzienność i śmiało mogę powiedzieć, że większość moich klientek lub klientów dotkniętych niewiernością, tak naprawdę chce poznać prawdę i żyć normalnie w spokoju ducha, bez ciągłych niedomówień i podejrzeń. Klienci chcą ostatecznego dowodu. Nie chcą hipotezy. Nie chcą domysłów. Chcą jednoznacznie wiedzieć „czarno na białym”, czy partner ich oszukuje czy nie.

Dlaczego warto zatrudnić prywatnego detektywa?

Zwykle moje pierwsze pytanie brzmi: „Jak długo jesteście razem?”. Ludzie odbierają pewne sygnały. Mają przeczucia. Mają intuicję. Wiedzą, kiedy coś jest nie tak. Wtedy postanawiają się do mnie zgłosić, aby rozwiać swoje wątpliwości. Z doświadczenia wiem, że zanim ktoś się ze mną skontaktuje, już 90% lub więcej jego przeczuć, spostrzeżeń i zarzutów ma trafne podstawy. Zawsze mówię klientowi, że nikt nie zna swojego partnera lub partnerki lepiej niż on sam. Część osób, która do mnie przychodzi, ma wątpliwości, czy robi dobrze i czy nie powinna sama rozwiązać tej sprawy. Uważam, że pewne kwestie lepiej zweryfikować niż żyć w ciągłej niepewności.

Prywatny detektyw to zawodowiec, który zna się na swojej pracy. Dlatego też, tak jak chcesz, aby prawnik reprezentował cię w sądzie lub lekarz zdiagnozował cię zamiast Google, tak samo pragniesz, aby profesjonalny detektyw wykonał dla ciebie pracę.

To, co oferuje prywatny detektyw to nie tylko doświadczenie, ale także możliwość legalnej pracy nad śledztwem, które to zawsze zakończone jest przekazywanym klientowi sprawozdania z wykonanych czynności. Posiadanie dowodów uzyskanych zgodnie z prawem będzie ważne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że możesz potem wykorzystać je w sądzie. Niezależnie od tego, czy dotyczy to sprawy rozwodowej czy kwestii opieki nad dzieckiem, masz pewność, że wszelkie dowody lub informacje, które chcesz wykorzystać, zostały dla ciebie legalnie uzyskane.

Prywatny detektyw, który dobrze wykonuje swoją pracę, działa w sposób neutralny. Choć wiadomo, że pracuje na rzecz klienta, który płaci mu za jego czynności, nie zmienia to faktu, że tylko i wyłącznie rejestruje on wszystkie zdarzenia bez ich oceny czy też naciągania faktów. Dzięki temu o wiele łatwiej przekonać sąd co do wiarygodności zebranych materiałów.

Bardzo trudno samemu pracować w sprawie, która bezpośrednio nas dotyczy. Łatwo wtedy podjąć decyzje pod wpływem emocji zamiast dokonania logicznej chłodnej kalkulacji profesjonalisty. Osoby, które próbują działać na własną rękę, często robią to w sposób nieumiejętny, przez co ich starania szybko wychodzą na jaw, zanim uda im się zdobyć jakiekolwiek dowody. Potem wejście do akcji profesjonalisty jest niezwykle trudne, a czasem i niemożliwe. W takich sprawach potrzebny jest ktoś, kto zna prawo, posiada odpowiednie doświadczenie oraz wie, jak realizować tego typu zadania.

Czemu detektyw to najlepsze rozwiązanie aby udowodnić zdradę?

Jest kilka powodów. Oto główne z nich:

  • Odpowiednia ilość czasu. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy masz czas, aby prowadzić śledztwo na własną rękę. Prawdopodobnie nie. Prawdopodobnie pracujesz na pełny etat lub też prowadzisz firmę, a może prowadzisz dom i musisz też zająć się dziećmi? Wszyscy mamy wiele obowiązków. Prywatny detektyw poświęca czas na rozwiązanie śledztwa, jest dostępny wtedy, kiedy trzeba działać. Płacisz mu za jego czas i wysiłek poświęcony sprawie
  • Właściwe metody i taktyka. Niewiele osób ma pojęcie o tym, jak wygląda praca detektywa. Obraz pokazywany w telewizyjnych serialach nijak ma się do rzeczywistości. Jeżeli więc uważasz, że na tej podstawie możesz zacząć działać, muszę cię rozczarować. Telewizja nie pokazuje prawdziwej pracy detektywa, tego jak żmudna i ciężka bywa. Poza tym doświadczony prywatny detektyw ma wiedzę oraz umiejętności
  • Legalne dowody. Na zakończenie każdego zlecenia prywatny detektyw ma obowiązek dostarczyć sprawozdania z czynności detektywistycznych. Musi on w nich rozliczyć się z tego, co zrobił na rzecz sprawy. Taki dokument można później wykorzystać jako dowód w sądzie. Co więcej, sam prywatny detektyw może wystąpić w sądzie jako twój świadek.

Zatrudnienie detektywa to twoja decyzja

Jak już wielokrotnie powtarzałem, prywatny detektyw nie ma większych praw od pozostałych obywateli; nie może podsłuchiwać rozmów telefonicznych czy też włamywać się do mieszkania. Na dobrą sprawę możesz wykonać te same czynności jak i on. Musisz jednak posiadać odpowiednie doświadczenie oraz umiejętności. To jak w przypadku każdego zawodu – możesz spróbować poszukać porad w internecie, jednak wszyscy wiedzą, że bez doświadczenia za pierwsze próby nie mogą się nie powieść. Jeżeli chcesz stać się samozwańczym detektywem, jeżeli zaczniesz próbować prowadzić śledztwo bez umiejętności i popełnisz jakiś błąd to możliwe, że nie będzie mógł go już naprawić żaden, nawet najlepszy detektyw.

Dlatego też ja polecam z problemami kierować się do prywatnego detektywa od razu. Wiem to, bo to przecież moja praca.

NEWSLETTER

Zostaw swój adres email, a otrzymasz darmowy ebook o narzędziach pracy detektywa. Zero spamu. Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail.

Leave a Reply

4 − 2 =