Biuro detektywistyczne

Biuro detektywistyczne


Jeśli sytuacja zmusza nas do skorzystania z pomocy detektywistycznej, stajemy przed wyborem odpowiedniego biura detektywistycznego. Możemy czuć się wówczas zagubieni, szczególnie, jeżeli robimy to po raz pierwszy. Niewiele jest rzetelnych informacji na ten temat, a nierzetelnych pełno w Internecie, prasie oraz telewizji, która stworzyła nierealny obraz detektywa. Właśnie dlatego chciałbym dziś wskazać, czym należy się kierować aby wybrać odpowiednie biuro detektywistyczne.


Jak wybrać dobre biuro detektywistyczne?


W procesie wyboru najważniejsze jest 7 czynników:


Opinie klientów
Sprawdź opinie w Internecie na temat danego biura detektywistycznego. Najlepiej jednak, jeżeli masz możliwość współpracy z detektywem na podstawie polecenia przez inną osobę (na przykład przez adwokata). Znacząco zmniejsza to ryzyko spotkania nieuczciwego detektywa.


Odpowiednie uprawnienia
Podczas spotkania z detektywem, w pierwszej kolejności należy poprosić go o okazanie licencji. To podstawa, aby mógł prowadzić Twoją sprawę. Równie ważne, aby firma, którą prowadzi, lub w której pracuje detektyw, posiadała wpis do Rejestru Przedsiębiorców wykonujących działalność regulowaną w zakresie usług detektywistycznych. Informacje na ten temat sprawdzisz na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nie ma możliwości aby biuro detektywistyczne działało bez odpowiednich uprawnień.


Wiesz, kto prowadzi sprawę
Detektyw, z którym spotyka się klient, powinien być osobą odpowiedzialną za realizacje danej sprawy. To ułatwia zbudowanie wzajemnego zaufania, przyspiesza komunikację i zwiększa efektywność współpracy. Jeżeli biuro detektywistyczne jest bardzo duże oraz przyjmuje wiele zleceń upewnij się, że masz dedykowaną osobę do obsługi Twojej sprawy.


Jasna umowa
Wzór umowy powinien być wcześniej dostarczony do klienta, aby ten mógł zapoznać się z nią jeszcze przed spotkaniem. Umowa powinna być przygotowana z poszanowaniem interesów zarówno klienta jak i biura detektywistycznego. Jeżeli możesz, poproś o umowę wcześniej i pokaż ją swojemu prawnikowi. Niechęć biura detektywistycznego wobec przesłania wzoru umowy powinien zaniepokoić potencjalnego klienta i uczulić na dokładniejsze zweryfikowanie zleceniobiorcy.


Cennik biura detektywistycznego
Zanim podpiszesz umowę z agencją detektywistyczną, powinieneś poznać zakres cenowy danego zlecenia. Warto zacząć od mniejszej liczby godzin pracy detektywa, aby zobaczyć jak sobie radzi. Pracę można podzielić na etapy, po każdym z nich umawiając się na określoną kwotę. Nie wszystkie biura detektywistyczne z góry i jasno określają poniesione wydatki lub potencjalne dodatkowe koszty. Oczywiście zdarza się, że podczas czynności mogą się one pojawić, jednak uprzednio powinny zostać zaakceptowane przez klienta.


Bieżąca informacja
Jest to w mojej opinii kluczowy element wpływający bezpośrednio na odpowiednio wykonaną usługę. Klient powinien być na każdym z etapów informowany przez detektywa prowadzącego o przebiegu jego sprawy oraz powinny być z nim konsultowane wszystkie najważniejsze jej elementy, tak, aby wiedział, że ma wpływ na prowadzone czynności. O wszystkich ważnych ustaleniach w sprawie klient powinien być informowany bez zbędnej zwłoki.


Sprawozdanie z czynności detektywistycznych
Po zakończeniu każdej umowy na czynności detektywistyczne, klient zawsze powinien otrzymać pisemne sprawozdanie na temat tego, co biuro detektywistyczne zrobiło w danej sprawie.


Z jakimi sprawami można zgłosić się do biura detektywistycznego?


Spektrum spraw z jakimi można zgłosić się do biura detektywistycznego jest bardzo szerokie. Szczegółowo piszę o tym w moim artykule na temat usług detektywistycznych. Dobry prywatny detektyw może pomóc zarówno osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom. Poza sprawami najbardziej kojarzonymi z pracą detektywa nawiązującymi do problemu niewierności, profesjonalni detektywi zajmują się poszukiwaniem osób zaginionych czy też szeroko pojętymi sprawami gospodarczymi. Katalog spraw nie jest zamknięty, dlatego zawsze warto zgłosić się do wybranego przez siebie biura detektywistycznego i przedstawić swój problem. Dowiemy się wtedy, czy dany detektyw podejmie się pomocy. Nierzadko pojawiają się także klienci z niezwykle wyjątkowymi problemami, z którymi nawet najbardziej doświadczeni detektywi mają do czynienia po raz pierwszy. Mimo to, warto powierzyć im taką sprawę. Profesjonalni detektywi są w stanie działać nieszablonowo oraz skutecznie.


Czy warto wybrać znane biuro detektywistyczne?


Fakt, że dany detektyw, często pojawia się w mediach, nie zawsze oznacza, że jest on skuteczny. Nie ma w medialności jednak tym nic złego. Bardzo się cieszę, że zawód detektywa jest promowany. Uważam jednak, że przy niektórych sprawach zalecana jest szczególna dyskrecja. Należy zachować ostrożność i lepiej wybrać kogoś, kto naprawdę robi wszystko, co w jego mocy, aby prawidłowo wykonać zadanie, niż kogoś, komu zależy na pojawieniu się w mediach. Bardzo dużo dobrych oraz skutecznych detektywów działa w cieniu. Nie zależy im na byciu celebrytami,, a na realizacji usług na najwyższym poziomie. Na dokonanie wyboru biura detektywistycznego warto poświęcić trochę czasu, podchodząc do tego procesu z cierpliwością. Przed podjęciem decyzji warto spotkać się z kilkoma detektywami, a jeśli wybrana osoba nie spełnia naszych oczekiwań nie wnosząc do sprawy nic nowego, warto zmienić detektywa prowadzącego sprawę. Może się jednak zdarzyć, że niezależnie od detektywa prowadzącego sprawę, osiągnięcie celu jest niemożliwe. Wszystko to jest kwestią indywidualną.

NEWSLETTER

Zostaw swój adres email, a otrzymasz darmowy ebook o narzędziach pracy detektywa. Zero spamu. Informacje o nowych artykułach prosto na Twój e-mail.

Leave a Reply

1 × 5 =